Društvo | 13.07.2024.

Genocid u Gazi

Najmanje 70 ubijenih u izraelskom napadu na raseljene Palestince u regiji Al-Mavasi

Jedinica civilne odbrane u Gazi saopćila je da su izraelski ratni avioni izveli zračne napade u regiji Al-Mavasi, gdje na zapadu grada Khan Younis živi hiljade raseljenih ljudi.

Autor:  R.I.

Najmanje 70 osoba je ubijeno, a desetine je ranjeno u zračnim napadima koje je izraelska vojska izvela u regiji Al-Mavasi na zapadu Khan Younisa, a riječ je o regiji u Pojasu Gaze za koju su izraelske vlasti tvrdile da je “sigurna“ za raseljene Palestince.

Jedinica civilne odbrane u Gazi saopćila je da su izraelski ratni avioni izveli zračne napade u regiji Al-Mavasi, gdje na zapadu grada Khan Younis živi hiljade raseljenih ljudi.

Isti izvor javlja da je u napadima ubijeno najmanje 70 Palestinaca, a da su desetine ranjene.

Prema informacijama dobijenim iz bolničkih izvora, tijela više stradalih su prevezena u Kuvajtsku bolnicu.

Glasnogovornik izraelske vojske Avichay Adraee dao je izjavu 1. jula tražeći od Palestinaca da hitno evakuiraju područja istočno od grada Khan Younis radi njihove sigurnosti.

Nakon toga, Palestinci koji su bježali od izraelskih napada morali su migrirati zapadno, prema nenaseljenoj regiji Al-Mavasi, koja se proteže od jugozapada Deir al-Belaha do zapada Rafaha.

Palestinci koji su izbjegli u pješčanu regiju Al-Mavasi, koja nije pogodna za naseljavanje, morali su se skloniti u ovo područje bez osnovne infrastrukture, kanalizacije, dalekovoda i komunikacija.

(Anadolu Agency)

Oštre kritike

Senator upozorio na ponavljanje historije u Iranu, podsjećajući na invaziju na Irak: Američki narod se danas ponovo laže, Netanyahu je 2002. tvrdio da...

Razgovor u Moskvi

Putin nakon sastanka s Araghchijem: Napadi na Iran "neizazvana agresija" bez opravdanja

Nastavak sukoba

Izrael izvodi nove napade na ciljeve u Teheranu, na meti i nuklearni objekat Fordow

Namirivanje jastreba

Je li ovo šizofrena diplomatija: Ima li Trump, dok preklinje Kineze da intervenišu kod Iranaca, ikakvu svijest o mogućim posljedicama svojih poteza