Politika | 14.10.2024.

Ima li razloga za sumnju

Osam dana nakon izbora još nema rezultata za načelnika Žepča, Hadžić sumnja u ispravnost brojanja

Na stranici CIK-a, kandidat pod brojem dva danas je dobio jedan glas dok su ostali podaci ostali nepromijenjeni.

Autor:  R.S.

Prema preliminarnim izbornim rezultatima kandidat SDA za načelnika Općine Žepče Suvad Hadžić je, prema posljednjim ažuriranim podacima, ispred drugoplasiranog kandidata Mate Zovka (HDZBiH) za 330 glasova.

“Na stranici CIK-a, kandidat pod brojem dva danas je dobio jedan glas dok su ostali podaci ostali nepromijenjeni. Nestrpljivi smo i počinjemo sumnjati u ispravnost poštivanja birača ove godine, ali naša obaveza je da poštujemo državne institucije. Mi smo uradili sve što smo mogli i što je u našoj nadležnosti i ovo doživljavamo kao čistu pobjedu jer pobjeda i jeste”, kazao je Hadžić.

Centralna izborna komisija jedina je mjerodavna sada i tek kada oni objave utvrđene rezultate strana koja nije zadovoljna može preduzeti potrebne pravne korake.

“Mi smo izabrani voljom birača i to je svima jasno te zato očekujemo da se to i konačno proglasi i da vratimo povjerenje građanima Žepča”, naveo je Hadžić.

Podsjetimo, Hadžić je i ranije navodio kako sumnja da općinska izborna komisija, kojom upravlja HDZ, nastoji “navući” nešto više od 300 glasova kako bi Zovko ponovo prigrabio pobjedu.

Trojkin kandidat

Kako je Denis Bećirović razbio iluziju koju je gradio tri godine

Izbori 2026.

Dogovor između antibošnjačke Trojke i Efendića o kandidaturi i vještačkom sukobu

Lokalni mentalitet

Iza izbornih bilborda: Biološka potreba za "mahalskim mentalitetom"

Duga 11 kilometara

Puštena u promet nova dionica na Koridoru Vc između Zenice i Žepča