Bh. atletičar Mesud Pezer osvojio je 11. mjesto u bacanju kugle na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Pezer je u finalu takmičenja u ovoj disciplini ostvario rezultat od 20,08 metara što je bacio u trećem pokušaju, nakon dva neispravna hica.

Naime, u prvoj i drugoj seriji bacanja Pezer je prestupio, dok je u trećoj seriji bacio dužinu od 20.08 metara što nije bilo dovoljno za nastavak takmičenja i borbu za medalju već za 11. mjesto u ukupnom finalnom poretku. Za nastavak takmičenja nakon treće serije bilo mu je potrebna dužina od 20.71 metar.

Zlato je osvojio Amerikanac Ryan Crouser s olimpijskim rekordom od 23,30 metara. Njegov sunarodnjak Joe Kovacs bio je drugi (22,65), a Novozelanđanin Tomas Walsh osvojio je bronzu s rezultatom 22,47 m.