Juniori FK Sarajevo ostvarili su aktivan rezultat u prvom meču Omladinske Lige prvaka protiv ekipe Rukh Lviv iz Ukrajine, javlja Faktor.

Meč u Poljskoj završen je bez pobjednika, rezultatom 1:1, a bordo momci su ravnopravno parirali favorizovanim Ukrajincima.

Sarajevo je povelo u 23. minuti kada je na asistenciju Haruna Ploče pogodio Bakir Nurković. Ujedno, to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Rukh je do izjednačenja stigao u 66. minuti iz jedanaesterca, kada je mrežu gola Sarajeva zatresao Andriy Kitela.

Domaći su do kraja meča pokušavali stići do preokreta, ali odbrana Sarajeva uspješno je odolijevala svim napadima. U finišu je Sarajevo imalo i dvije prilike za pobjedu, ali promjene rezultata nije bilo. Treba naglasiti kako je kapiten domaćih Kitela u sudijskoj nadoknadi dobio crveni karton i neće ga biti u revanšu koji će biti odigran 25. oktobra u Sarajevu.

Pobjednik ovog duela u finalu kvalifikacija igrat će protiv boljeg iz dvomeča Famalicao (Portugal) - Midtjylland (Danska).