Sve zanimljivo u ovoj utakmici, u kojoj je debitovao novi selektor Meho Kodro, dešavalo se u prvih pola sata utakmice.

Prvo je u 3. minuti pogodio Edin Džeko nakon gužve Džeko u šesnaestercu gostiju. Nemanja Bilbija je odigrao povratnu loptu za našeg kapitena koji je rutinski pogodio za ranu prednost.

Već u 18. minuti bilo je 2:0. Nakon udarca Džeke, a opet na asistenciju Bilbije, defanzivac Lihtenštajna Luchinger je nespretno zahvatio loptu i poslao je u vlastitu mrežu.

U 21. minuti Lihtenštajn je smanjio pravim eurologom. Wolfinger je nakon odbijene lopte poslije kornera uhvatio volej sa preko 20 metara iz prve i pogodio same rašlje. Naši navijači su aplauzima ispratili ovaj potez.

U ostatku utakmice nije bilo nekih uzbuđenja, tačnije, bila je pomalo dosadna utakmica. Ovo je tek druga pobjeda u ovim kvalifikacijama. S druge strane, Lihtenštajn je postigao prvi gol u ovim kvalifikacijama.