Theoa Hernandeza i Randala Kolo Muanija slavi Francuska nakon što su postigli golove tokom polufinalne utakmice FIFA Svjetskog prvenstva u Kataru 2022. protiv Maroka na stadionu Al Bayt u Al Khoru, koji su Pijetlove odveli u finale Mundijala.

Hernandez je pogodio u ranoj fazi meča, u 5. minuti, dok je Kolo Muani, napadač Eintracht Frankfurta, matirao Yassine Bounoua u 79. minuti utakmice.

Na ovaj način igrači Didiera Deschampa imat će priliku odbraniti titulu svjetskog prvaka. Podsjetimo da su Francuzi na Mundijalu 2018. godine u Rusiji u finalu pobijedili Hrvatsku rezultatom 4:2, što im je donijelo drugu titulu svjetskog šampiona u historiji.

Kylian Mbappé i društvo, koje je s tribina gledao i francuski predsjednik Emmanuel Macron, finalnu utakmicu odigrat će protiv Argentine predvođene Lionelom Messijem, a ovaj sportski spektal zakazan je za 18. decembar na stadionu Lusail. Nešto ranije će se reprezentacije Hrvatske i Maroka susresti u dvoboju za treće mjesto.