Mlini su jedna od sjajnih lokacija za odmor na Dubrovačkoj rivijeri. Osim mora tu su i rječica Zavrelje, plitke šljunčane plaže, zaštićene uvale, cvjetni vrtovi i šetnice, hoteli, vile i ljetnikovci. Stoga ne čudi da je zadnjih godina vladao stampedo za kupnjom nekretnina u Mlinima. Već površni pregled katastarskih čestica ukazuje kako su to mjesto proteklih godina izabrali brojni bogati Rusi ali i zapadnjaci te se uknjižili na skupe nekretnine s bazenima.
Jedan od ponosnih vlasnika je i bivši šef OHR-a za BiH Wolfgang Petritsch. Prvi mu je susjed krupni njemački poduzetnik i milioner Georg Heinz Nemetschek. U vlasničkom listu 77-godišnji Petritsch upisan je kao vlasnik zgrade površine 117 m2, dvorišta površine 486 m2, sveukupno 603 m2, piše hrvatski portal Imperijal.
No, objekat prema svim dostupnim oglasima posjeduje i bazen ali to nije nigdje zabilježeno u vlasničkom listu. Također, iz samih oglasa za najam vidljivo je kako je zgrada puno veća nego što je službeno zabilježeno. Vila Bobara se inače može iznajmiti preko Bookinga, Airbnb-a te još nekoliko agencija. Bogati turisti koji žele odmor na jugu Hrvatske mogu iznajmiti Petritschevo veleljepno zdanje. Trenutno se vila može iznajmiti za 999 eura na noć.
U oglasima za najam vile piše: 'Villa Bobara je moderna vila koju su projektirali Gisela i Boris Podrecca. Smještena je u malom mjestu zvano Mlini, tik na moru, 6 km od Dubrovnika. Pogled se proteže do obližnjih otoka Mrkan, Bobara i Supetar a u blizini je i Cavtat. Vila je okružena velikom terasom i velikim vrtom kroz koje se prostiru stepenice do same vile. Okružena je palmama, šipcima, smokvama, maslinama, bananama, narančama, kaktusima i jukama...'
Petritsch je bio visoki predstavnik međunarodne zajednice za Bosnu i Hercegovinu od 1999.–2002. godine. Od 1977. do 1983. godine je bio sekretar austrijskog kancelara Brune Kreiskog. Dok je bio austrijski ambasador u Beogradu (1997. – 1999.) postavljen je za Posebnog izaslanika Evropske unije za Kosovo.
U toj funkciji je bio i kao glavni pregovarač EU na mirovnim pregovorima o Kosovu u Rambouilletu i Parizu 1999. godine, koji su bili predigra bombardiranju SR Jugoslavije u martu te godine. Između 1999. i 2002. bio je visoki predstavnik a poslije kratkog angažmana na austrijskoj političkoj sceni, prelazi na funkciju austrijskog ambasadora pri UN-u u Ženevi. U političkim krugovima zapadnih zemalja važi kao stručnjak za vanjsku politiku s težištem interesa za jugoistočnu Evropu.