Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je na stadionu "Bilino Polje" u Zenici selekciju Islanda rezultatom 3:0 u prvom meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

U utakmici grupe ”J”, fudbaleri Bosne i Hercegovine su poveli u 14. minuti golom Rade Krunića. Isti igrač je u 40. minuti povećao prednost bh. tima na 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je i u nastavku krenula silovito te je u 63. minuti sjajnim golom Amara Dedića povela sa 3:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Selekcija BiH je ovom pobjedom na sjajan način počela kvalifikacije za EURO 2024.

Edin Džeko zbog povrede nije igrao u meču protiv Islanda.

Fudbaleri BiH u sklopu kvalifikacija za EURO 2024, 26. marta u Bratislavi igraju protiv selekcije Slovačke.