Dijaspora | 17.02.2026.

Snažan podsticaj

U džematu BICC Carlisle prikupljeno 453.000 dolara za izgradnju Bošnjačkog islamskog centra

Iako brojčano ne spada među veće džemate, BICC Carlisle je ovom prilikom pokazao snažnu organizaciju i usmjerenost ka ciljevima koji doprinose njegovom razvoju

Autor:  Stav

U džematu BICC Carlisle, u američkoj saveznoj državi Pennsylvania, održano je donatorsko večer na kojem je prikupljeno 453.000 dolara za izgradnju Bošnjačkog islamskog centra u ovom gradu.

Sala je bila ispunjena džematlijama i gostima koji su jasno pokazali spremnost da podrže projekat izgradnje centra.

Iako brojčano ne spada među veće džemate, BICC Carlisle je ovom prilikom pokazao snažnu organizaciju i usmjerenost ka ciljevima koji doprinose njegovom razvoju. Prikupljeni iznos premašio je očekivanja organizatora i predstavlja značajan korak u realizaciji projekta.

Predsjednik džematskog odbora BICC Carlisle Elvedin Zukić predstavio je dosadašnje rezultate projekta gradnje i zahvalio gostima na dolasku i podršci.

Iz džemata je poručeno da će aktivnosti na projektu biti nastavljene s ciljem da centar što prije bude stavljen u funkciju, uz zahvalnost svim donatorima koji su podržali izgradnju Božije kuće.

Donatorsko večer ocijenjeno je kao snažan podsticaj pred dolazak mubarek mjeseca ramazana, prenosi Preporod.info.

Prema nekim pokazateljima na području SAD-a živi više od 350.000 Bošnjaka, od čega veliki broj njih živi i radi u Pennsylvaniji.

Bošnjaci su u većim ili manjim grupama zastupljeni u oko trideset država SAD-a te u većini njih postoji i džemat.

Islamska zajednica Bošnjaka Sjeverne Amerike je krovna vjerska organizacija Bošnjaka u Sjevernoj Americi (IZBSA) i dio je Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini.

IZBSA je službeno kao organizacija formirana 2003. godine, s ciljem ispunjavanja duhovnih i vjerskih potreba i obaveza Bošnjaka.

Svi koji ste iz Bosne i Hercegovine i živite u dijaspori, podijelite s nama svoju priču - javite nam se na mail: [email protected]

Otvoreno pitanje

Ko prijeti arapskom svijetu: Iran ili SAD i Izrael?

Petnaestogodišnja borba

Kotor Varoš: Sud naložio bosanski jezik u školi, a konkurs raspisan tako da - niko ne bude primljen?

U čemu je problem?

Evropski put je spas za Bošnjake

Raskol na pomolu?

Republikanci u panici zbog izbora: Hoće li Trumpov rat s Iranom srušiti nade za pobjedu u novembru?

Početna Najnovije Najčitanije Na vrh