fbpx

Sutra prvo ročište u tužbi Aličkovića protiv “Kurira”

Srpski četnički pokret navodno je, prema huškačkom pisanju beogradskog Kurira, raspisao potjernicu za Aličkovićem, a Kurir ide korak dalje u svojim nebulozama, pa navode da je upravo Aličković pokušao da ubije Aleksandra Vučića tokom njegove posjete u Potočarima.

Sutra će biti održano prvo ročište na Općinskom sudu u Sarajevu u slučaju tužbe Nihada Aličkovića iz AntiDayton pokreta protiv srbijanskog lista Kurir (Adria media group d.o.o. Beograd) nakon što je u ovom listu ucijenjena Aličkovićeva glava. Podsjetimo, beogradski dnevni list Kurir, blizak srbijanskom predsjedniku Aleksandru Vučiću, donio priču pod naslovom Glava atentatora na Vučića ucijenjena na 60.000 eura. Na fotografiji se pored lika Nihada Aličkovića nalazi i lik Gojka Rabrenovića, predsjednika Srpskog četničkog pokreta.

Srpski četnički pokret navodno je, prema huškačkom pisanju beogradskog Kurira, raspisao potjernicu za Aličkovićem, a Kurir ide korak dalje u svojim nebulozama, pa navode da je upravo Aličković pokušao da ubije Aleksandra Vučića tokom njegove posjete u Potočarima.

“Hitno moramo da se ujedinimo u borbi za čast srpskog naroda, prekipelo nam je kada je Nihad Aličković, koji umesto da odgovara i bude uhapšen za organizaciju napada u Potočarima na tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića, on ispred Međunarodnog suda u Hagu napada starijeg čovjeka koji je nosio srpsku zastavu. Niti je bilo policije da spreči divljaštvo, niti je neko sprečio Aličkovića da, uprkos navodno strogim kontrolama, unese telefon u sudnicu Tribunala i direktno prenosi izricanje presude Karadžiću”, prenio je Kurir izjavu Gojka Rabrenovića.

Dodaju: “Nećemo mi četnici to više da trpimo. Poslali smo nalog jedinici za brza dejstva koja je raspoređena od Zvornika do Rače, u slučaju da pomenuti pređe u Srbiju, da odmah bude uhapšen i sproveden pred Prijeki četnički sud. Na čelu ove jedinice je časni komandant Dragan Slavkić, srpski četnički pukovnik iz Martinaca, koji je odlično obučio jedinicu za brza dejstva”, rekao je Rabrenović.

Nadležne sigurnosne institucije u Srbiji nisu reagirale na ovakvo pisanje, u kojem se eksplicitno poziva na ubistvo i u kojem predsjednik Srpskog četničkog pokreta poručuje da su četnici poslali jedinicu za brza dejstva. S obzirom na to da je Srpski četnički pokret nevladina organizacija, činjenica da Rabrenović nije sproveden zbog ove izjave u Tužilaštvo Srbije svjedoči da Srbija ili ne mari zbog paravojnih formacija u vlastitom dvorištu, ili ih smatra produženom rukom režima. Stoga se Aličković odlučio na tužbu i traženje da se pravda zadovolji na legalan i legitiman način.

PROČITAJTE I...

Koriste se podrivačke metode, u specijalnom ratu poznate i kao vađenje sadržaja ispod temelja objekta koji se želi srušiti. Podrivanje se koristi rušenjem konstrukcije države kroz pravni sistem, opstruiranjem zakona i ustavnog poretka države, uspostavljanjem paralelnih paradržavnih, paravojnih, paraodgojnih, paraobrazovnih i parapolitičkih tvorevina. Potonje se u ovom trenutku koriste kao grupe za pritisak na legalne političke snage radi njihovog oslabljivanja. Grupe za pritisak jesu forma specijalnog rata koje se planski kreiraju s očekivanjem da će nastati političke krize i koriste se da bi se umanjila efikasnost legalnih političkih snaga, a u konkretnom slučaju, pod tretmanom grupa za pritisak, koje su godinama stvarane unutar nje same, trenutno se nalazi SDA. U široj slici ovdje, prije svega, govorimo o djelovanju političkih faktora Srba i Hrvata oličenim u pojavama Milorada Dodika i Dragana Čovića, koji su glavna poluga u subverzijama specijalnog rata

PRIDRUŽITE SE DISKUSIJI